Με ανατροπή στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα, ο Ηλυσιακός επικράτησε εντός έδρας με 71-65 της Κηφισιάς.

Η Κηφισιά είχε δύο λεπτά πριν το φινάλε το προβάδισμα στο σκορ με 65-62, αλλά οι γηπεδούχοι με μία μίνι-ανατροπή γύρισαν το παιχνίδι και κατάφεραν και πήραν μία σημαντική νίκη απέναντι στην νεοφώτιστη ομάδα.

Για τους νικητές κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Κέβιν Άντερσον με 18 πόντους, ενώ για την Κηφισιά ο Τόνι Γουντς με 14 πόντους, έντεκα ρμπάουντ, τρία κοψίματα κι ένα κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα:18-26, 37-39, 51-55, 71-65

Ηλυσιακός: Καυκής 9, Αντωνάκης 7, Σμιθ 7, Χατζής 2, Ζούμπος, Δορκοφίκης, Στέφενς 12, Βαβάτσικος, Ιωάννου 3, Τζουγαράκης, Εμπότζ 13, Άντερσον 18

ΑΕΝΚ: Βασίλιεβιτς 2, Λιακόπουλος 8, Διαμαντόπουλος, Κρόκερ 11, Μενουδάκος, Σιούτης 2, Γκάρετ, Πετροδημόπουλος 6, Γουντς 14, Τσαλδάρης 11, Αντεγκμπόι, Μπάρλος 11