Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 34η αγωνιστική της Serie A', η Μίλαν τα βρήκε σκούρα αλλά επικράτησε τελικά 4-2 της Κατάνια στο "Σαν Σίρο" και ανέβηκε εκ νέου στην 3η θέση της βαθμολογίας πίσω από Νάπολι και Γιουβέντους.

Ο Λεγκροτάλιε στο 30' έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους με όμορφη κεφαλιά. Στο 45' ο Φλαμινί ισοφάρισε αλλά η Κατάνια βρήκε τρόπο και πήρε ξανά το προβάδισμα με γκολ του Μπεργκέσιο στο 65ο λεπτό. Αυτά μέχρι να αναλάβει ο διαολάκος Πατσίνι που μέσα σε δύο λεπτά έκανε την ανατροπή για τους "ροσονέρι".

Με γκολ στο 75' και το 77' η Μίλαν βρέθηκε για δεύτερη φορά και τελευταία όμως να γυρίζει το ματς. Ο Μάριο Μπαλοτέλι απλά έβαλε το κερασάκι στην τούρτα σκοράροντας για το 4-2 με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 91'.