Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι του ''Καραϊσκάκης'', με τον Λουτσιάνο Φιγκερόα να ανοίγει το σκορ με όμορφο πλασέ στο 73 λεπτό και τους ''ερυθρόλεκους'' να ισοφαρίζουν με τον Κώστα Μήτρογλου στο 87'. Στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ γκολ του Μήτρογλου.

Στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ έδινε τον δικό της ''τελικό'' με αντίπαλο τον Πανθρακικό αλλά δεν τα κατάφερε..Η ''ένωση'' ηττήθηκε, καθώς δεν έκανε ευκαιρίες για γκολ και το πλήρωσε, καθώς ο Πανθρακικός έκανε το 0-1 με αυτογκόλ του Μπουγαϊδή στο 87 λεπτό και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Οπαδοί της ΑΕΚ μπήκαν στο γήπεδο και κυνήγησαν τους παίκτες ενώ επεισόδια έγιναν και στα επίσημα. Το παιχνίδι σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση δεν θα συνεχιστεί..

Δείτε περισσότερα:Δεν αρχίσαμε καλά…