Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε νωρίς, έχασε πολλές ευκαιρίες και τελικά το πλήρωσε, μένοντας στο 1-1 με τον Απόλλωνα στην Ριζούπολη.

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου προηγήθηκαν μόλις στο 6 λεπτό, όταν ο Καρέλης έβγαλε την σέντρα από αριστερά και ο Μπεργκ με ωραίο πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1. Από εκεί και έπειτα δεν έγιναν πολλές φάσεις ή για την ακρίβεια έγινε μόνο μία με πρωταγωνιστή τον Αμπέιντ που αστόχησε σε σουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο Παντελιάδης με την έναρξη του ημιχρόνου έκανε το 1-1, εκμεταλλευόμενος την σύγκρουση Κοτσόλη και Μέντες μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στην συνέχεια ο Παναθηναϊκός ανέβηκε και πίεσε αρκετά είναι η αλήθεια, αλλά χωρίς ουσία και μάλιστα αυτός που έχασε την σημαντικότερη ευκαιρία ήταν ο Απόλλων, με τον Τοσκάνη στο 76′ να κάνει την κεφαλιά και να την αποκρούει ο Κοτσόλης.