Μίλαν και Νάπολι αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη ματσάρα της 32ης αγωνιστικής της Serie A' και διατηρήθηκαν στις θέσεις 3 και 2 αντίστοιχα με τέσσερις βαθμούς να τις χωρίζει. Το σκορ του αγώνα στο "Σαν Σίρο" ευνοεί σίγουρα τους "παρτενοπέι" που κράτησαν την ομάδα του Μιλάνου στο -4.

Ωστόσο και οι δύο ομάδες παίρνουν με τα τωρινά δεδομένα τα εισιτήρια για την έξοδό τους στο Τσάμπιονς Λιγκ. Η μάχη της 2ης θέσης όμως καλά κρατεί και ούτε έχει ξεκαθαρίσει ακόμα.

Στα του αγώνα, τρία λεπτά ήταν αρκετά για να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα. Στο 30ο λεπτό ο Φλαμινί άνοιξε το σκορ για τους "ροσονέρι" ενώ ο Πάντεφ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 33' και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Αξιοσημείωτο πως ο σκόρερ των γηπεδούχων αποβλήθηκε στο 72ο λεπτό αφήνοντας τη Μίλαν με 10 παίκτες.

Αύριο Δευτέρα, η αναμέτρηση του Ολίμπικο ολοκληρώνει το πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής στην Ιταλία. Η Λάτσιο υποδέχεται στις 21:45 την πρωτοπόρο Γιουβέντους και με πιθανό στραβοπάτημα, αντιμετωπίζει σοβαρό ενδεχόμενο να μην βγει Ευρώπη του χρόνου.