Tην πρόκριση στους "4" του κυπέλλου Αγγλίας πήρε η Γουίγκαν, καθώς ένα εκρηκτικό τετράλεπτο έφτανε για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Έβερτον, της οποίας επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, για πρώτη φορά στην ιστορία της. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους οι Μέινορ Φιγκερόα, Κάλουμ ΜακΜάναμαν και Ζόρντι Γκόμες, ενώ ακυρώθηκε, ως οφσάιντ, γκολ του Κέβιν Μιραλάς στο 75ο λεπτό.

Δείτε περισσότερα

Δωρεά σε νοσοκομείο ο Μέσι

Τα «ζαχαρωτά» αν και παρέταξαν μια άκρως ανταγωνιστική ομάδα, αφού όλοι τους οι παίκτες είναι βασικοί, έχασαν «το έδαφος κάτω από τα πόδια τους» μέσα σε τέσσερα λεπτά. Συγκεκριμένα, στο 30ο λεπτό ο Φιγκερόα έκανε το 1-0, με τους ΜακΜάναμαν και Γκόμες να διαμορφώνουν το τελικό σκορ δύο και τρία λεπτά αργότερα.