Η ΑΕΚ επικράτησε 2-1 της Καλλιθέας σε φιλική αναμέτρηση με τα νέα μεταγραφικά της αποκτήματα να χρίζονται σκόρερς. Τα γκολ σημειώθηκαν με διαφορά ενός λεπτού μόνο μεταξύ τους με τον Πλατέλλα να ανοίγει το σκορ στο 15′ και τον Φαγέ να διπλασιάζει τα τέρματα για τον δικέφαλο.

Για την Καλλιθέα μείωσε στο 65ο λεπτό ο Γκαλάν και το 2-1 έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Καλλιθέα (Βαζέχα): Κατσούλης, Μουσταφίδης, Χριστοφιλέας, Καλαμιώτης, Σταύρου, Φαγέ, Ατματσίδης, Πίκολο, Χαϊκάλης, Λούκας, Φαμπρίτσιο.

ΑΕΚ (Δέλλας): Βούρας (50′ Καραγκιολίδης), Γεωργέας (73′ Αργυρίου), Πεταυράκης (59′ Πεταυράκης), Σταθάκης, Τσούπρος, Κοδρέρο, Ανάκογλου (77′ Παυλής), Ράμα (59′ Πόποβιτς), Ντακόλ (77′ Παληαρούτας), Πλατέλλας (73′ Γροντής), Μπρέσεβιτς (53′ Καζβιρόπουλος).