Η Γιουβέντους πήρε μία αγχωτική νίκη στο Τορίνο επί της Πεσκάρα με 2-1 για την 31η αγωνιστική της Serie A’ δια ποδός Μίρκο Βούτσινιτς και πήγε τη διαφορά στο +12 από τη Νάπολι που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο. Σε δέκα λεπτά σημειώθηκαν τρία γκολ αλλά αυτή που χαμογέλασε στο τέλος ήταν η γηπεδούχος που έβαλε άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι της. Οι «μπιανκονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 73’ από την γραμμή του πέναλτι, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες αφού ο Ρίτς αποβλήθηκε, ο Μαυροβούνιος διπλασίασε τα τέρματά του πέντε λεπτά αργότερα ενώ το μόνο που κατάφερε η Πεσκάρα ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Κασιόνε (83’).

*Για αύριο Κυριακή (07/04) το πρόγραμμα έχει ως εξής…

"Segoe UI","sans-serif";color:#3C3C3C;background:#435E7C”>13:30: Φιορεντίνα – Μίλαν

16:00: Κατάνια – Κάλιαρι

16:00 Σαμπντόρια – Παλέρμο

16:00 Σιένα – Πάρμα

16:00 Ουντινέζε – Κιέβο

21:45: Ίντερ – Αταλάντα

21:45 Νάπολι – Τζένοα

margin-left:0cm;background:#F6F6F6″>