Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε και πάλι να σκοράρει, αλλά ο Βούκιτς που ήρθε από τον πάγκο, ”λύτρωσε” και πάλι την ομάδα του.

Το παιχνίδι ήταν κακό στο πρώτο ημίχρονο, με τον ”δικέφαλο” να μην μπορεί να βγάλει φάσεις για γκολ. Στο δεύτερο μέρος αυτό που άλλαξε τον ΠΑΟΚ, ήταν η είσοδος του Βούκιτς. Ο Σέρβος επιθετικός πέρασε στην θέση του Σαλπιγγίδη και ήταν αυτός που σημείωσε το γκολ της νίκης με μία εκπληκτική προσπάθεια στο 56 λεπτό.

Μετά το γκολ του ΠΑΟΚ, ο Πλατανιάς στάθηκε άτυχος, αφού η εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη στο 62′ βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

ΠΑΟΚ:(Χουμπ Στέφενς) Χακόμπο Λίνο(76’ Σκόνδρας), Κίτσιου, Κατσουράνης, Μιγκέλ, Τζιόλης, Λάζαρ, Λούκας, Στόχ, Αθανασιάδης(73’ Νέτσιντ), Σαλπιγγίδης(46’ Βούκιτς)

Πλατανιάς:(Μαρίνος Ουζουνίδης) Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Φαίσκα, Φερναντές, Ράφαελ, Τετέ(75’ Στόλερ), Αγκιλέρα, Μοράλ(64’ Μπέλιτς), Γουνδουλάκης(63’ Πόποβιτς), Τόρες, Ναζλίδης