Τα αυγά και τα πασχάλια έχασαν στη Φινλανδία κατά τη διάρκεια του αγώνα μεταξύ της πρωτοπόρου HJK Helsinki και της Haka στην έδρα της τελευταίας. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο (2-0), αλλά στο 57ο λεπτό έγινε το αδιανόητο όταν οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με δυο μπάλες εντός αγωνιστικού χώρου και με μια από αυτές μάλιστα σημείωσαν γκολ! Όπως θα δείτε και στο βίντεο, δυο διαφορετικοί παίκτες της HJK εκτελούν πλάγιο την ίδια ώρα, με συνέπεια ορισμένοι να είναι στο κέντρο και οι υπόλοιποι στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων! Το πιο αστείο από όλα είναι το γεγονός ότι ο διαιτητής κατακύρωσε το γκολ υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι στη συνέχεια ισοφάρισαν σε 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!