Ο Απόλλων Λεμεσού δεν ”λύγισε” από την Λάτσιο και πήρε την ισοπαλία στην Κύπρο (0-0), διατηρώντας τις ελπίδες του για πρόκριση.

Η Λάτσιο ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά τελικά δεν κατάφερε να σκοράρει και έδωσε το δικαίωμα στην Τρανζοσπόρ να ανέβει στην πρώτη θέση του ομίλου μετά την νίκη της με 2-0 επί της Λέγκια στην Τουρκία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου:

Απόλλων Λεμεσού – Λάτσιο 0-0

Τράμπζονσπορ – Λέγκια Βαρσοβίας 2-0  (7′ Γιάνκο, 82′ Αντίν)

Η Βαθμολογία:

1. Τράμπζονσπορ 7

2. Λάτσιο 5

3. Απόλλων Λεμεσού 4

4. Λέγκια Βαρσοβίας 0

ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ

Η Σεβίλλη πήρε την ισοπαλία μέσα στην έδρα της Σλόβαν Λίμπερετς με 1-1 και το χρωστάει στον Μάτσιν που σκόραρε στο 88 λεπτό. Έτσι η ισπανική ομάδα έμεινε πρώτη στον όμιλο, αφού και η Εστορίλ έμεινε στο 1-1 με την Φράιμπουργκ στην Γερμανία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου:

Σλόβαν Λίμπερετς-Σεβίλλη 1-1 (20’ Ράμπουσιτς – 88’ Μάτσιν)

Φράιμπουργκ-Εστορίλ 1-1 (11’ Νταριντά – 53’ Σέμπα)

Βαθμολογία

1. Σεβίλλη 7 (5-2)

2. Σλόβαν Λίμπερετς 5 (5-4)

3. Φράιμπουργκ 2 (3-5)

4. Εστορίλ 1 (3-5)

”ΚΛΕΙΔΩΣΕ” ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ Η ΤΟΤΕΝΑΜ

Η Τότεναμ πήρε μία εύκολη νίκη με 2-0 απέναντι στην Σέριφ εκτός έδρας με σκόρερ τους Βερτόνγκεν στο 12′ και Ντεφόε στο 75′, ενώ την ίδια στιγμή η Ανζί έπερνε την νίκη επί της Τρόμσο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 11ου ομίλου:

Ανζί-Τρόμσο 1-0 (19’ Μπουρμίστροφ)

Σέριφ Τιρασπόλ-Τότεναμ 0-2 (12’ Βερτόνγκεν, 75’ Ντεφό)

Βαθμολογία

1. Τότεναμ 9 (7-0)

2. Ανζί 4 (1-2)

3. Σέριφ 2 (1-3)

4. Τρόμσο 1 (1-5)

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ

Η Ντιναμό πήρε την πρώτη της νίκη αφού επικράτησε με 3-0 της Τουν μέσα στο Κίεβο, ενώ η Γκενκ παρά την ισοπαλία εντός έδρας με 1-1 απέναντι στην Ραπίντ Βιέννης έμεινε στην πρώτη θέση του ομίλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 7ου ομίλου

Γκενκ-Ραπίντ Βιέννης 1-1

(21’ Γκόριους – 82’ Σάμπιτσερ)

Ντιναμό Κιέβου-Τουν 3-0

(35’ Γιαρμολένκο, 60’ Μποκανί, 78’ Γκούσεφ)

Βαθμολογία 7ου ομίλου

1. Γκενκ 7 (4-2)

2. Ντιναμό Κιέβου 4 (5-3)

3. Τουν 3 (2-5)

4. Ραπίντ Βιέννης 2 (3-4)

ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΕ

Η Λιόν έστω και δύσκολα πήρε μία σημαντική νίκη με 1-0 επί της Ριέκα με γκολ του Γκρενιέ στο 67 λεπτό. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Μπέτις με τον Βαντίγιο στο 57 λεπτό πήρε και την νίκη με το ίδιο σκορ επί της Γκιμαράες.