Η Λίβερπουλ έχει ξεκινήσει ιδανικά την φετινή χρονιά, καθώς έκανε το 3 στα 3 με την νίκη με 1-0 κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η αλήθεια είναι πως η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς έχει ξεκινήσει όπως κανείς δεν περίμενε, αφού το 3 στα 3 στην αρχή της σεζόν έχει να γίνει αρκετά χρόνια και φυσικά αυτή την στιγμή η ομάδα είναι μόνη πρώτη στην βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Για ακόμα μία φορά ο Στάριτζ σκόραρε και έδειξε πως είναι σε εκπληκτική κατάσταση και θα είναι από τους πρωταγωνιστές της φετινής Λίβερπουλ. Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για τους γηπεδούχους και μόλις στο 4 λεπτό μετά από κόρνερ του Τζέραρντ και κεφαλιά του Άγκερ, ήρθε ο Στάριτζ για να σημειώσει το 1-0 με το τρίτο του γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η Γιουνάιτεντ στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή, αλλά στο δεύτερο βελτιώθηκε και προσπάθησε να ισοφαρίσει το παιχνίδι. Ωστόσο ο Νάνι στο 77 λεπτό και ο Φαν Πέρσι 10 λεπτά αργότερα δεν κατάφεραν να δώσουν τον βαθμό στην Μάντσεστερ.

Στις εξέδρες του Άνφιλντ βρέθηκαν και τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της Λίβερπουλ. Ο λόγος για τους Μαμαντού Σακό (Παρί ΣΖ), Βίκτορ Μόουζες (Τσέλσι) και Τιάγκο Ιλόρι (Σπόρτινγκ).

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Γκλεν Τζόνσον, Σκρτελ, Άγκερ, Χοσέ Ενρίκε, Λούκας Λέιβα, Τζέραρντ, Χέντερσον, Κοουτίνιο (84′ Λουίς Αλμπέρτο), Ιάγο Άσπας (61′ Στέρλιγκ), Στάριτζ.

MANUTD: Ντε Χέα, Φιλ Τζόουνς (38′ Βαλένσια), Ρίο Φέρντιναντ, Βίντιτς, Εβρά, Κλέβερλι, Κάρικ, Γκιγκς (73′ Χαβιέρ Ερνάντες), Άσλεϊ Γιανγκ (63′ Νανί), Γουέλμπεκ, Φαν Πέρσι.