Αυτή είναι η Ελλαδάρα που όλοι αγαπάμε… Αυτή που μας βγάζει τη πίστη σε όλο τον αγώνα από την κακή της εικόνα, όμως στο τέλος εκτελεί τους αντιπάλους της! Έτσι έγινε και σήμερα στη Μάλτα, όπου η εθνική μας κατάφερε στο 94΄ να πετύχει το γκολ της νίκης και να φέρει τους τρεις βαθμούς στη χώρα μας! Ο σκόρερ φυσικά ήταν ο Βασίλης Τοροσίδης, ο οποίος σημείωσε το μοναδικό τέρμα, γράφοντας έτσι το 1-0 για την εθνική μας! Ο έλληνας αμυντικός πάντως μπορεί σήμερα να έκανε ένα από τα χειρότερα του παιχνίδια, όμως περίμενε μέχρι το τελευταίο λεπτό για να κάνει το καλύτερο! Και ταυτόχρονα να μας στείλει όλους στον 7ο ουρανό! Πλέον η εθνική μας ομάδα βρίσκεται στη πρώτη θέση και έχει όλους τους υπόλοιπους από πίσω της για να… της ξύνουν την πλάτη!

Ωστόσο κακά τα ψέματα, η Μάλτα στάθηκε υπέροχα στον αγωνιστικό χώρο και σίγουρα της αξίζουν συγχαρητήρια! Όμως δεν μας χάλασε καθόλου που στο φινάλε τους επιφυλάσσαμε το καλύτερο δώρο!

Εν τω μεταξύ, η Ελλάδα είχε άλλη μια τεράστια ευκαιρία για να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν στο 55΄ ο Λυμπερόπουλος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά…

Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα μας έπαιζε από το 84ο λεπτό με 10 παίκτες, καθώς ο Παπασταθόπουλος αντίκρισε –άδικα- την κόκκινη κάρτα!

Από κει και πέρα, τώρα πρέπει οι διεθνείς μας να συγκεντρωθούν και να προσπαθήσουν στους υπόλοιπους αγώνες να κάνουν αυτό που πρέπει. Να πάρουν τις νίκες σε όλους τους αγώνες που έρχονται!