Ο Άρης πήρε μία σημαντική νίκη στην έδρα της Βέροιας με 1-0, αλλά το παιχνίδι δεν θα ξεχαστεί λόγω των πολλών καρτών που έδειξε ο Βοσκάκης.

Η Βέροια ήταν αυτή που πάταγε καλύτερα στο γήπεδο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έκανε και τις φάσεις στο πρώτο μέρος για να πετύχει κάποιο γκολ. Την ίδια στιγμή ο Άρης δεν έδειχνε να είναι σε καλή μέρα, αφού πραγματοποίησε ένα κακό πρώτο ημίχρονο.

Φυσιολογικά λοιπόν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 0-0, μέχρι να έρθει στο δεύτερο ημίχρονο πλέον ο Ουντότζι να κάνει το 0-1. Συγκεκριμένα ο Ουντότζι πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι μετά από κόρνερ του Τάτου και πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 61ο λεπτό.

Η συνέχεια είχε τρεις κόκκινες κάρτες, ενώ ο διαιτητής Βοσκάκης έδειξε και 18 κίτρινες κάρτες συνολικά.

Βέροια (Στόικα): Αναστασόπουλος, Μπεν, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Μρντάκοβιτς (65΄ Ζεζίνιο), Μπαργκάν, Ορέστες, Σισόκο, Καλτσάς , Όστοιτς (76΄ Ντα Κόστα), Σιόντης (85΄ Σεγκούντο)

Άρης (Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Μαργαρίτης, Έλσνερ, Πουλίδο, Ψυχογιός, Παπαδόπουλος (46΄ Αγκάνθο), Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Τάτος, Ίμπε (60΄ Σταυρόπουλος), Ουντότζι (82΄ Αγγελούδης)