Νικηφόρα συνέχισε στο πρωτάθλημα Ιταλίας η Μίλαν που επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Τζένοα για την 28η αγωνιστική και μείωσε έστω προσωρινά τη διαφορά στο -2 από τη δεύτερη του πίνακα, Νάπολι. H Τζένοα παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού (17η).

Οι "ροσονέρι" άνοιξαν το σκορ με τον Πατσίνι (22') ο οποίος δείχνει να έχει πολύ καλή σχέση με τα δίχτυα τελευταία αφού σκόραρε ξανά, ενώ το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μπαλοτέλι στο 60ο λεπτό! Πέντε λεπτά μετά το 0-2, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κόνσταντ για τους Μιλανέζους που φώναξαν και για δύο πέναλτι που όμως δεν τους δόθηκαν.

To τέλειο ζέσταμα για τη Μίλαν που την ερχόμενη βδομάδα αντιμετωπίζει τη Μπαρτσελόνα στον επαναληπτικό αγώνα του "Καμπ Νου" και παίζει την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.