Ο Παναθηναϊκός ήθελε να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις, αλλά ο τραυματισμός του Μπεργκ και ο Ιγκλέσιας δεν του έκαναν το χατίρι.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να προηγηθεί με τον Μπεργκ στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά την ίδια στιγμή ο Σουηδός τραυματιζόταν και έβγαινε αναγκαστικά έξω, για να μπει ο Κλωναρίδης.

Η απουσία του καθαρού επιθετικού, φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Ατρόμητος απέκτησε τον έλεγχο χάνοντας και σημαντικές ευκαιρίες. Η στιγμή που η ισοφάριση θα ερχόταν, δεν αργούσε και ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά έκανε το 1-1 στο 60′ και 5 λεπτά μετά ο ίδιος με παρόμοιο τρόπο έκανε το 1-2.

Οι ”πράσινοι” στην συνέχεια πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες για την ισοφάριση, η οποία όμως τελικά δεν ήρθε.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος (69’ Μαρινάκης), Νάνο, Σίλντενφελντ, Κουτρουμπής, Μέντες, Αμπέιντ (65’ Ατζαγκούν), Ζέκα, Πράνιτς, Μπεργκ (45’+1’ λ.τ. Κλωναρίδης), Καρέλης.