Το Μεξικό επικράτησε με 5-1 της Νέας Ζηλανδίας και κλείδωσε από το πρώτο παιχνίδι την πρόκριση για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Οι παίκτες του Μιγκέλ Ερέρα έκαναν έτσι την ρεβάνς εκτός έδρας τυπική υπόθεση, αφού μόνο με θαύμα μπορεί να Νέα Ζηλανδία να αντιδράσει.

Το Μεξικό μπροστά στο κοινό του άνοιξε το σκορ στο 32 λεπτό με τον Αγκιλάρ και ήρθε 8 λεπτά αργότερα ο Χιμένεθ για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Περάλτα με γκολ του στο 48′ και στο 80′ διαμόρφωσε το 4-0 και ο αρχηγός Ράφα Μάρκες στο 84′ το 5-0. Η Νέα Ζηλανδία στο φινάλε κατάφερε να μειώσει με τον Κρις Τζέιμς.

Μεξικό: Μ. Μουνιός, Αγκιλάρ, Βαλενσουέλα, Φρανσίσκο Ροντρίγκες, Ρ. Μάρκες, Λαγιούν, Πένια (64′ Εσκομπόσα), Μεντίνα, Μόντες (59′ Α. Ματίας), Περάλτα (81′ Χ. Μολίνα), Ρ. Χιμένες.

Νέα Ζηλανδία: Μος, Μπέρτος, Βίτσελιτς, Ντουράντε, Σμιθ, Λόκχεντ, Μακγκλίντσι, Μπρόκι (59′ Μ. Ρόχας), Κρίστι (53′ Κ. Τζέιμς), Γουντ (67′ Φάλον), Μπαρμπαρούσης.