Εν μέσω καταρακτώδους βροχής στην Τρίπολη, Αστέρας και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, σκορ που δεν ικανοποίησε καμία από τις δύο ομάδες.

Η αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, είχε πολλά γκολ και ωραίες φάσεις παρά τη συνεχή βροχή που δυσκόλευε τις προσπάθειες των παικτών.

Το σκορ άνοιξε για τους Αρκάδες ο Εντό (12′) αλλά οι φιλοξενούμενοι μέσα σε πέντε λεπτά πέτυχαν την απόλυτη ανατροπή. Πρώτα ο Κάλβο (37′) ισοφάρισε και στη συνέχεια ο Σολτάνι (42′) έβαλε μπροστά την ομάδα της Ξάνθης. Το τελικό 2-2 πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Ουσέρο στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ερνάντεζ, Κοντοές, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Λουί, Ουσέρο, Εντό, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες, Μουνάφο (59’ Χουάνμα), Ναβάρο (67’ Καράσκο)

Ξάνθη (Ράινερ Μάουρερ): Τσέμα, Μπαξεβανίδης, Μάρτινς, Γούτας, Χοσέμι, Μαρίν (46’ Σολάρι), Ντιέ (89′ Ράνος), Μάνταλος, Σολτάνι, Κάλβο (76’ Μπέρτος), Φλίσκας