Η ΑΕΚ έχασε τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα, αφού έμεινε στο 0-0 με τον Α.Ο Περιστερίου.

Η ”ένωση” μπήκε στο παιχνίδι και πίεσε από την αρχή, ωστόσο στα πρώτα 15 λεπτά δεν είχε καταφέρει να κάνει κάτι το σημαντικό. Μετά από εκεί ανέβηκε και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί με τον Πόποβιτς στο 27 λεπτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ. Μέχτι την λήξη του πρώτου μέρους ο Ντακόλ σπατάλησε δύο ευκαιρίες με την πρώτη να σταματάει στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Δέλλα είχαν αρκετά νεύρα, όπως και ο κόσμος της ομάδας, αφού τα λάθη από τους επόπτες ήταν πολλά. Το Περιστέρι από την άλλη είχε κλειστεί πίσω και αμυνόταν με σκοπό να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα.

Στο φινάλε του αγώνα ο Ντακόλ έχασε και πάλι σπουδαία ευκαιρία για να δώσει την νίκη στην ΑΕΚ και έτσι η πρώτη απώλεια βαθμών στην Γ’ Εθνική ήρθε.