Η Νάπολι επικράτησε με 4-2 εκτός έδρας της Κιέβο με μεγάλο πρωταγωνιστεί τον Χάμσικ που σκόραρε δύο φορές.

Η ομάδα του Μπενίτεθ προηγήθηκε νωρίς με τον Σλοβάκο μέσο να σκοράρει με δυνατό σουτ στο 14 λεπτό. Η Κιέβο αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Παλόσκι στο 24 λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει για πολύ ώρα το 1-1.

Ο Καχεγόν έκανε 3 λεπτά αργότερα το 1-2 δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Το παιχνίδι ήρθε και πάλι στα ίσα όταν στο 40 λεπτό η Κιέβο ισοφάρισε και πάλι με τον Παλόσκι. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 2-2 και όλα έδειχναν πως το δεύτερο μέρος θα ήταν το ίδιο συναρπαστικό με το πρώτο.

Ο Χάμσικ σκόραρε και πάλι στο 64 λεπτό εκμεταλευόμενος το λάθος στην άμυνα στην Κιέβο. Το ”κερασάκι” στην τούρτα ήρθε να βάλει ο Γκονζάλο Ιγκουαϊν στο 71′ ”κλειδώνοντας” την νίκη της ομάδας του.

ΚΙΕΒΟ: Πουτζιόνι, Σάρντο, Παπ, Σέζαρ, Ντραμέ, Χέτεμαϊ, Ραντοβάνοβιτς (81′ Ιμπρότα), Ριγκόνι, Σέστου (68′ Ακόστι), Τερό (74′ Πελισιέ), Παλόσκι

ΝΑΠΟΛΙ: Ρέινα, Ραούλ Αλμπιόλ, Μπρίτος, Ζουνίγκα, Μάτζιο, Ινλέρ, Μπεχράμι (65′ Τζεμαΐλι), Καγιεχόν, Χάμσικ (74′ Πάντεφ), Ινσίνιε, Ιγουαΐν (84΄Αρμέρο).