Η Μάντσεστερ Σίτι αν και προηγήθηκε τελικά δεν τα κατάφερε κόντρα στην νεοφώτιστη Κάρντιφ και τελικά ηττήθηκε.

Η ομάδα του Πελεγκρίνι θα μπορούσε να είναι πίσω στο σκορ και από το πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Κάμπελ δεν κατάφερε να τελειώσει κάποιες πολύ καλές φάσεις για την ομάδα από την Ουαλία. Και τελικά στο δεύτερο μέρος η Σίτι ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί με ένα πολύ δυνατό σουτ του Τζέκο στο 52 λεπτό.

Δείτε περισσότερα:”Μην αφήσουμε την ευκαιρία να πάει χαμένη”

Η Κάρντιφ δεν το έβαλε κάτω και πλέον ήταν η ώρα του Κάμπελ να πάρει το αίμα του πίσω. Αφού λοιπόν ο Γκούναρσον ισοφάρισε αρχικά για τους γηπεδούχους στο 60′, ο Κάμπελ με δύο γκολ στο 79′ και στο 87′ ήρθε να κάνει το 3-1. Η Σίτι το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 3-2 με σκόρερ τον Νεγρέδο στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Τότεναλ επικράτησε με 1-0 της Σουόνσι με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Ρομπέρτο Σολδάδο που στο 58 λεπτό από την άσπρη βούλα έφερε την δύσκολη νίκη για την ομάδα του.