Στιγμές συγκίνησης στον αγώνα Ντονκάστερ-Μίντλεσμπρο όταν ο Μπίλι Σάρπ σκόραρε στο 14ο λεπτό , με θαυμάσιο τρόπο, και αφιέρωσε το γκολ στο νεκρό γιο του που πρόλαβε να ζήσει μόλις 2 μέρες. Ο παίχτης είχε προσωπική επικοινωνία με τον προπονητή του και του ζήτησε να παίξει στον αγώνα μόνο και μόνο για να σκοράρει. Η μοίρα μπορεί να του στέρησε ότι πολυτιμότερο είχε πριν λίγες ώρες ωστόσο μία

άλλη μοίρα , η ποδοσφαιρική , τον δικαίωσε. Το γκολ πανηγυρίστηκε από τον κόσμο , όμως ο παίχτης το πανηγύρισε πιο ιδιαίτερα καθώς κάτω απ' τη φανέλα είχε ένα μπλουζάκι που έγραφε “this is for you son”. Λίγο αργότερα ο παίχτης με ανάρτηση στο twitter θέλησε να ευχαριστήσει τον

κόσμο που στάθηκε στο πλευρό του και να πει πόσο περήφανος είναι για το χαμένο γιο του και για τη μητέρα του. Για την ιστορία στο παιχνίδι κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή και η Μίντλεσμπρο νίκησε με 1-3 , βέβαια μάλλον κανείς δεν θα θυμάται τον αγώνα λόγω του αποτελέσματος.