Το έκτο παιχνίδι του Λεονάρντο στον πάγκο της Ίντερ έμελλε να είναι και αυτό στο οποίο θα σταματήσει το νικηφόρο Σερί της ομάδας του Μιλάνου. Η φορμαρισμένη Ουντινέζε κέρδισε με 3-1 αν και έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Στάνκοβιτς στο 16’. Στη συνέχεια με γκολ των Ζαπάτα, Ντι Νατάλε και Ντιομίτζι η Ουντινέζε πέτυχε την μεγάλη νίκη.

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε, προσωρινά, η Ρόμα μετά το εύκολο 3-0 επί της Κάλιαρι.

Βέβαια, για να πούμε και του στραβού το δίκιο τα πράγματα δεν ήταν τόσο εύκολα, αφού μέχρι το 70ο λεπτό και το τέρμα του Περότα το ματς ισορροπούσε στο εύθραυστο 1-0.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Τότι στο 22ο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μενέζ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των "τζιαλορόσι" διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Στα παιχνίδια που άνοιξαν τη σαββατιάτικη αυλαία της 21ης αγωνιστικής, η Παλέρμο διατηρήθηκε στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας μετά το τρίποντο της νίκης επί της Μπρέσια. Η Πάρμα με ξέσπασμα στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα σε διάστημα τεσσάτων λεπτών (57', 61') ξεπέρασε το εμπόδιο της Κατάνια με 2-0.